Prima    Contact    Subdiviziuni    Harta    Flux RSS    Widget Informer
imprimare
Prima / Despre Agentie / Entitati subordonate / Lista Entităților subordonate

Entități subordonate

 

 

Lista întreprinderilor de stat din subordinea Agenției "Moldsilva"

 (Hotărîrea Guvernului nr.150 din 2 martie 2010)

Nr.

Denumirea întreprinderi/Conducerea

Adresa juridică

Telefon/ e-mail

1.

Î.S.Bălţi/Rusu Ion

MD 3100, mun. Bălţi, str. Aerodromului, nr.16

Tel.0231 4 37 82

balti@moldsilva.gov.md

2.

Î.S.Călărași/Deleanu Ștefan

MD 4400, or. Călăraşi, str. Bojole, nr. 17

Tel.0244 2 05 89

calarasi@moldsilva.gov.md

3.

Î.S.Chișinău/Chicu Victor

MD 2069, mun. Chişinău, str. Calea Ieşilor, nr.69

Tel.022 74 69 29

chisinau@moldsilva.gov.md

4.

Î.S.Comrat/Peicov Alexandru

MD 3800, UTA Găgăuzia, mun. Comrat, str. Tretiacov, nr.123

Tel.0298 3 11 35

comrat@moldsilva.gov.md

5.

Î.S.Cimișlia/Prodan Sveatoslav

MD 4100 or. Cimişlia, str. Cetatea Albă, nr. 11

Tel.0 241 2 35 92

cimislia@moldsilva.gov.md

6.

Î.S.Edineţ/Chiriac Veaceslav

MD 4601, or. Edineţ, Şoseaua Bucovinei, nr.24

Tel.0246 2 29 93

edinet@moldsilva.gov.md

7.

Î.S.Glodeni/Scorpan Andrei

MD 4901, or. Glodeni, str. M. Eminescu,nr. 17

Tel.0249 2 33 82

glodeni@moldsilva.gov.md

8.

Î.S. Hîncești-Silva/Rotaru Gheorghe

MD 3400, or. Hînceşti, str. Marinescu,nr. 14

Tel.0269 2 22 59

hancesti-silva@moldsilva.gov.md

9

Î.S.Iargara/Jugănaru Igor

MD 6321, or. Leova, or. Iargara,str. Ştefan Vodă, nr.180

Tel.0263 6 45 91

iargara@moldsilva.gov.md

10.

Î.S.S.C .Sil-Răzeni/Decuseară Victor

 MD 7728, r-nul. Ialoveni, com. Răzeni

Tel.0268 7 42 63

sil-razeni@moldsilva.gov.md

11.

Î.S.C. Manta-V/Niță Constantin

MD 3929, r-nul. Cahul, s. Manta

Tel.0299 2 06 65

manta-v@moldsilva.gov.md

12.

Î.S. Nisporeni-Silva/Movileanu Sergiu

MD 6400, or. Nisporeni, str. Ciorbă, nr.12

Tel.0264 2 38 70

nisporeni-silva@moldsilva.gov.md

13.

Î.S.Orhei/Petic Viorel

MD 3505, or. Orhei, str. V. Lupu, nr.166

Tel.0235 2 19 59

orhei@moldsilva.gov.md

14.

Î.S. Silva-Sud,Cahul/Boghean Gheorghe

MD 3900, or. Cahul, str. Dunării, nr.13

Tel.0299 4 14 81

silva-sud@moldsilva.gov.md

15.

Î.S. Silva-Centru /Gorincioi Victor

MD 3603, or. Ungheni, str. Alexandru Cozmescu, nr. 1

Tel.0 236 2 71 06

silva-centru@moldsilva.gov.md

16.

Î.S. Soroca/Gherasimov Roman

MD 3004, or. Soroca, str. Vasile Stroiescu, nr. 110

Tel.0 230 2 61 52

soroca@moldsilva.gov.md

17.

Î.S.S.C. Strășeni/Cavcaliuc Sergiu

MD 3700, or. Străşeni, str. Ştefancel Mare, nr.l

Tel.0 237 2 56 51

straseni@moldsilva.gov.md

18.

Î.S.Șoldănești/Cojocari Anatol

MD 7201, or. Şoldăneşti, str. 31 August, nr.125

Tel.0 272 2 22 53

soldanesti@moldsilva.gov.md

19.

Î.S.Telenești/Macarie Arcadie

MD 5801, or. Teleneşti, str. M. Sadoveanu, nr.5

Tel.0258 2 33 26

telenesti@moldsilva.gov.md

20.

Î.S.„TIGHINA" /Apostolachi Gheorghe

MD 3200, or. Bender, str. Chişinăului, nr.228

Tel.0552 5 97 96

tighina@moldsilva.gov.md

21.

R.N.Codrii/Gogu Vitalie

MD 3721, r-nul. Străşeni, com. Lozova

Tel.0237 4 73 86

codrii@moldsilva.gov.md

22.

R.N.Pădurea Domnească/Svistun Valeriu

MD 4900, or. Glodeni, str. Saharov, nr.4

Tel.0249 2 49 98

padurea.domneasca@moldsilva.gov.md

23.

R.N.Plaiul Fagului/Curoş Boris

MD 3642, r-nul. Ungheni, com. RădeniiVechi

Tel.0236 9 35 32

plaiulfagului@moldsilva.gov.md

24.

R.N. Prutul de Jos/Vasilachii Gheorghe

MD 5361 r-nul. Cahul, s. Slobozia Mare, str. Nuferilor, nr.1

Tel.0293 6 01 59

prutuldejos@moldsilva.gov.md

25.

ICAS/Galupa Dumitru

MD 2069, str.Calea Ieşilor, nr.69

Tel.022 92 89 57

icas@moldsilva.gov.md

 

 

 

 

   

   

Adresa:
2001 Chişinău, b-d. Ştefan cel Mare 124
Tel:+373 (22) 27-23-06, 27-73-49
Fax: +373 (22) 27-73-45
Actualizat la: 26.07.2017
   Total vizitatori - 689896
 
Acces Rapid