Prima    Contact    Subdiviziuni    Întreprinderile silvice          
imprimare
Prima / Despre Agentie / Entitati subordonate / Lista Entităților subordonate

Entități subordonate

 

Lista întreprinderilor de stat din subordinea Agenției "Moldsilva"

 (Hotărîrea Guvernului nr.150 din 2 martie 2010)

Nr.

Denumirea întreprinderi/Conducerea

Adresa juridică

Telefon/ e-mail

1.

Î.S.Bălţi/Rusu Ion

MD 3100, mun. Bălţi, str. Aerodromului, nr.16

Tel.0231 4 37 82
balti@moldsilva.gov.md

2.

Î.S.Călărași/Elisei Mihail-interimar

MD 4400, or. Călăraşi, str. Bojole, nr. 17

Tel.0244 2 05 89
calarasi@moldsilva.gov.md

3.

Î.S.Chișinău/Chicu Victor

MD 2069, mun. Chişinău, str. Calea Ieşilor, nr.69

Tel.022 74 69 29
chisinau@moldsilva.gov.md

4.

Î.S.Comrat/Culicov Alexei
interimar

MD 3800, UTA Găgăuzia, mun. Comrat, str. Tretiacov, nr.123

Tel.0298 3 11 35
comrat@moldsilva.gov.md

5.

Î.S.Cimișlia/Prodan Sveatoslav

MD 4100 or. Cimişlia, str. Cetatea Albă, nr. 11

Tel.0 241 2 35 92
cimislia@moldsilva.gov.md

6.

Î.S.Edineţ/Cojocari Boris

MD 4601, or. Edineţ, Şoseaua Bucovinei, nr.24

Tel.0246 2 29 93
edinet@moldsilva.gov.md

7.

Î.S.Glodeni/Scorpan Andrei

MD 4901, or. Glodeni, str. M. Eminescu,nr. 17

Tel.0249 2 33 82
glodeni@moldsilva.gov.md

8.

Î.S. Hîncești-Silva/Bunduchi Ion

MD 3400, or. Hînceşti, str. Marinescu,nr. 14

Tel.0269 2 22 59
hancesti-silva@moldsilva.gov.md

9

Î.S.Iargara/Juganaru Igor

MD 6321, or. Leova, or. Iargara,str. Ştefan Vodă, nr.180

Tel.0263 6 45 91
iargara@moldsilva.gov.md

10.

Î.S.S.C .Sil-Răzeni/Grosu Gheorghe

 MD 7728, r-nul. Ialoveni, com. Răzeni

Tel.0268 7 42 63
sil-razeni@moldsilva.gov.md

11.

Î.S.C. Taraclia"/Focşa Ştefan , interimar

MD 3929, r-nul. Cahul, s. Manta

Tel.
taraclia@moldsilva.gov.md

12.

Î.S. Nisporeni-Silva/Potlog Vasile-interimar

MD 6400, or. Nisporeni, str. Ciorbă, nr.12

Tel.0264 2 38 70
nisporeni-silva@moldsilva.gov.md

13.

Î.S.Orhei/Ghenciu Haralampie-interimar

MD 3505, or. Orhei, str. V. Lupu, nr.166

Tel.0235 2 19 59
orhei@moldsilva.gov.md

14.

Î.S. Silva-Sud,Cahul/Boghean Gheorghe  interimar

MD 3900, or. Cahul, str. Dunării, nr.13

Tel.0299 4 14 81
silva-sud@moldsilva.gov.md

15.

Î.S. Silva-Centru /Ciobanu Igor-interimar

MD 3603, or. Ungheni, str. Alexandru Cozmescu, nr. 1

Tel.0 236 2 71 06
silva-centru@moldsilva.gov.md

16.

Î.S. Soroca/Gherasimov Roman

MD 3004, or. Soroca, str. Vasile Stroiescu, nr. 110

Tel.0 230 2 61 52
soroca@moldsilva.gov.md

17.

Î.S.S.C. Strășeni/Cavcaliuc Sergiu

MD 3700, or. Străşeni, str. Ştefancel Mare, nr.l

Tel.0 237 2 56 51
straseni@moldsilva.gov.md

18.

Î.S.Șoldănești/Cojocari Anatol

MD 7201, or. Şoldăneşti, str. 31 August, nr.125

Tel.0 272 2 22 53
soldanesti@moldsilva.gov.md

19.

Î.S.Telenești/Adam Vasile

MD 5801, or. Teleneşti, str. M. Sadoveanu, nr.5

Tel.0258 2 33 26
telenesti@moldsilva.gov.md

20.

Î.S.„TIGHINA" /Apostolachi Iurie

MD 3200, or. Bender, str. Chişinăului, nr.228

Tel.0552 5 97 96
tighina@moldsilva.gov.md

21.

R.N.Codrii/Cioară Iurie

MD 3721, r-nul. Străşeni, com. Lozova

Tel.0237 4 73 86
codrii@moldsilva.gov.md

22.

R.N.Pădurea Domnească/Movileanu Sergiu, director 

MD 4900, or. Glodeni, str. Saharov, nr.4

Tel.0249 2 49 98
padurea.domneasca@moldsilva.gov.md

23.

R.N.Plaiul Fagului/Chirică Alexandru-director interimar

MD 3642, r-nul. Ungheni, com. RădeniiVechi

Tel.0236 9 35 32
plaiulfagului@moldsilva.gov.md

24.

R.N. Prutul de Jos/Vasilica Gheorghe

MD 5361 r-nul. Cahul, s. Slobozia Mare, str. Nuferilor, nr.1

Tel.0293 6 01 59
prutuldejos@moldsilva.gov.md

25.

ICAS/Galupa Dumitru

MD 2069, str.Calea Ieşilor, nr.69

Tel.022 92 89 57
icas@moldsilva.gov.md

 

 

   

   

Adresa:
2001 Chişinău, b-d. Ştefan cel Mare 124
Tel:+373 (22) 27-23-06, 27-73-49
Fax: +373 (22) 27-73-45
Actualizat la: 30.11.2022
   Total vizitatori - 3316931
 
Acces Rapid