print
Performanțe la Spartachiada Silvicultorilor din Republica Moldova ediția a XX-a
03.06.2019
361

Reprezentanții Ramurii Silvice au obținut performanțe în cadrul Spartachiadei a XX-a a Federației Sindicatelor din Silvicultură „SINDSILVAˮ, desfășurată în perioada 30, 31 mai și 1 iunie  curent, la Vadul lui Vodă.

Cei peste 450 de sportivi și 80 de copii, care au reprezentat majoritatea întreprinderilor silvice din republică, au avut parte de o atmosferă cu multă voie bună. Aceștia au fost salutați și încurajați de către                              Ion Haralampov, Director Agenția "Moldsilva", Iuri Onofriiciuc, Primarul de Vadul lui Vodă, Oleg Budza, Președinte al Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova și de alți invitați de onoare, care le-au urat evoluții reușite în disputele sportive.

Ediția din acest an și-a desemnat cîștigătorii, pe totalul de puncte al echipelor s-au clasat următoarele întreprinderi:  locul I - ÎS Soroca, locul II - ÎS "Nisporeni-Silva", locul III - ÎSC Strășeni.

Cupa Federației: ÎS "Nisporeni-Silva", ÎS Cimișlia - Munteanu Valentin.

Cel mai vîrstnic participant Babov Vasile, Întreprinderea Silvică Comrat.

Minifotbal: locul I - ÎS Chișinău, locul II -  ÎS "Nisporeni-Silva", locul III - ÎS Telenești.

Cel mai bun atacant: Vîrlan Maxim - ÎS Telenești, cel mai bun apărător: Maștaler Vasilii - ÎS Chișinău, cel mai bun portar: Munteanu Valentin - ÎSC Cimișlia.

Volei bărbați: locul I - ÎS Soroca, Locul II - ÎS Chișinău, locul II - ÎSC Cimișlia, cel mai bun voleibalist: Damaschin Dinu - ÎSC Cimișlia.

Volei femenin: locul I- ÎSC Strășeni, locul II - Rezervația Naturală Codrii, locul III - Agenția "Moldsilva", cea mai bună jucătoare de volei a fost desemnată Ambroci Liubovi - Rezervația Naturală "Codrii".

Tenis de masa femenin: locul I- Rezervația Naturală "Plaiul Fagului",  locul II - ÎS Soroca, locul III - ICAS.

Tenis de masă bărbati: locul I - ÎSC Strășeni, locul II - ÎS Comrat, locul III - Rezervația Naturală "Plaiul Fagului".

Sărituri de pe loc: locul I - Rezervația Naturală Plaiul Fagului, locul II - ÎS Soroca, locul III - ÎSC Strășeni.

Dartz: locul I- ÎS Silva - Sud Cahul, locul II - Agenția "Moldsilva", locul III - Rezervația Naturală "Plaiul Fagului".

Joc  dame: locul I - ÎS Nisporeni-Silva, locul II - IS Comrat, locul III - IS Silva Sud Cahul.

La start cu familia: locul  I - familia Angheluța, ÎS Silva Sud Cahul, locul II familia Belous, Agenția "Moldsilva", locul III - familia Munteanu, ÎSC Manta-V.

La încheierea festivității de premiere, Ion Haralampov, Directorul Agenției "Moldsilva"a exprimat sincere cuvinte de recunoștință la adresa participanților, veteranilor, copiilor și celor  care s-au făcut remarcați pe parcursul edițiilor anterioare, atât prin prestație reușită, cât și prin contribuția adusă la organizarea probelor sportive.

Învingătorilor le-au fost înmînate cupe, diplome și premii bănești, din partea Agenției "Moldsilva" şi Federației Sindicatelor din Silvicultură "Sindsilva". 

Aducem felicitări și urări de bine sportivilor noștri, dorindu-le noi performanțe în continuare.

03.06.2019

Date de contact:

Serviciul relații publice și informare

Contact: 067555200

 

 

Tel +373 (22) 27-23-06, 27-73-49
Fax +373 (22) 27-73-45
Copyright © 2019 Agentia MOLDSILVA Toate drepturile rezervate.